Miks on õigusabi oluline?

Õigusabi aitab tagada õigluse kõigile kohtusüsteemis, olenemata sellest, kui palju raha teil on. See annab inimestele juurdepääsu tasuta õigusabile, et kaitsta oma elatist, tervist ja perekonda. Kellel on õigus tasuta advokaadile? Põhiseadus tagab tasuta tasuta õigusabi isikutele, keda süüdistatakse kuriteos, mis võib põhjustada vangistust ja kes ei saa endale lubada advokaati. Kui leiate end sellises olukorras, taotlege avaliku kaitsja määramist, kui te esimest korda kohtusse ilmute.

Kohus otsustab, et keegi on nördinud - väheste ressurssidega ja ilma vahenditeta advokaadi eest maksmiseks - tavaliselt kas kohus määrab eraõigusliku advokaadi ja maksab maakondlike vahenditega või määrab isiku esindamiseks avaliku kaitsja. Mõned avaliku kaitsja programmid on lubatud nõuda klientidelt taotlustasu, kuigi see on tavaliselt väike summa. Õigusabi programmid aitavad tagada kohtusüsteemis õigluse. Ligi 47 miljonit inimest ja rohkem kui üks viiest lapsest elab Ameerika Ühendriikides vaesuses või lähedal vaesuses.

Tasuta õigusabi pakkujad kaitsevad igal aastal miljonite madala sissetulekuga ameeriklaste õigusi sellistes valdkondades nagu eluase, tarbija, pere, haridus ja tööhõive ning kaitsevad igasuguse taustaga inimeste, sealhulgas laste, veteranide, koduvägivalla ohvrite, pensionäride ja puuetega inimeste juurdepääsu teenustele. Advokaadid tegelevad kõigega, mis on seotud õigusraamistiku ja määrustega, mis, kui neid ei järgita, võivad ettevõttele tõsiseid probleeme tekitada. Mida peate Hispaanias äri alustama? Teiselt poolt, kui teete otsuse palgata välise advokaadi, kulud iga kord võib minna 170€ Barcelona 185€ Madridis. Jällegi protsessi keerukust, cachet ütles advokaat või nende advokaadibüroo võib tõsta hinda.

Alati säilitage õigusabi spetsialistidelt, kes on spetsialiseerunud õigusvaldkonnale, kellega vajate abi. Võttes õigusnõustamine tähendab, et sa lähed, et sa saad parim asi võimalik ja et teil on toetus, mida vaja tagada, et te ei raudtee keegi üritab ära. Pärast seda, kui tema kuritahtlik abikaasa Kansases ähvardas tulistada oma naise, näiteks läks ta kohtusse Kansas Legal Services advokaadiga, kes töötas välja ohutusplaani ja esitas hädaolukorra kaitsekorralduse. Kuid ilma nõuetekohase õigusabita kohtus võib ta lõpuks ohustada tema õigusi, huve, mainet ja rahandust.

Pro bono praktika muutub kiiresti institutsionaliseerituks eraettevõtetes ja ettevõtete juriidilistes osakondades. Kui teil on silmitsi mõni neist sündmustest, sealhulgas kinnisvara küsimused, ettevõtte alustamine, lahutuse läbimine, kohtuasja navigeerimine või kalli õnnetuse tagajärgedega tegelemine, siis soovite kaaluda juriidilise professionaaliga konsulteerimist. Tsiviilõigusabi on vaesuses või lähisvaesuses elavate isikute kaitsja ning annab õigusabi tsiviilasjades väljaspool kriminaalõigussüsteemi. LSC kasutab õiguslike vajaduste ja õigusteenuste vahelise lõhe metafoori kirjeldamaks õiguslike vajaduste ja õigusteenuste vahelist lõhet.

Kui Ameerika Ühendriigid ei suuda tagada juurdepääsu õiguslikule protsessile, ei saa inimesed oodata õigusriigi või selle sõltuvate demokraatlike institutsioonide austamist. See on normaalne, et tunda igasuguseid emotsioone selles olukorras, kuid õigusnõustamine aitab suunata teid õiges suunas põhineb külma raske fakte.