Kas raamatupidamisettevõtted saavad õigusteenuseid osutada?

Raamatupidamisühingulon keelatud osutada auditikliendile teenust, mida võib osutada üksnes isik, kellel on litsentseeritud õiguse praktiseerimiseks selle jurisdiktsiooni, kus teenust osutatakse. On tõsi, et Sarbanes-Oxley seadus ei keelanud raamatupidamisettevõtjatel õigusteenuseid osutada. Pigem seaduses kirjeldatakse piiranguid või keelde kindlaksmääratud mitteaudititeenuste (sh juriidiliste) puhul, mida ettevõtted saavad klientidele pakkuda.

juriidilisiteenuseid

võib osutada kliendi ettevõtted, et raamatupidamisühing ei audit.

BigFour raamatupidamisettevõtted ei püüa otseselt konkureerida Arizona ja Utah' advokaadibüroodega, kuni teised riigid järgivad oma juhtivat juriidiliste teenusepakkujate piirangute vabastamist, vastavalt tööstuse innovatsiooni tipphäälele. Bivens ütles Bloomberg Law, et ta on arutanud Deloitte kommenteeritud Bob Taylor regulatiivseid muudatusi, mis võivad selge tee ettevõtted osutavad õigusteenuseid. Mai 5i e-kirjas Bivensist Taylorile ütles Bivens, et paar arutas teda kohtumisel Deloitte töötajate rühmaga, et rääkida „Arizonas asuvatest uutest arengutest ja sarnastest käigudest mõnes 12is teistes riikides, kes soovivad ka oma traditsioonilisi eetikareegleid üle vaadata. Paljude spetsialistide jaoks on aeg raha-ja advokaadid ei ole erand.

Kaste tegutsete soolo praktik või olete liige partnerluspõhise advokaadibüroo võimalused on hea, et sa lihtsalt ei ole aega, et käsitleda maksu- ja raamatupidamise aspekte oma tava ja hoida oma praktika sujuvalt. Paljud raamatupidajad ei ole teadlikud tõsistest tagajärgedest, mis võivad tuleneda nende klientide kaasamisest äri. Californias, täites õiguslikke vorme ilma advokaat peetakse volitamata tava õiguse. Harjutamine õiguse ilma litsentsita võib põhjustada suuri trahve ja isegi vanglas aega.

Ükskikindlustusselts ei kaeta nõudeid ega kohtuvaidlusi, kui praktik on osutanud teenuseid, mille puhul neil ei olnud õiguslikult lubatud praktiseerida. . SOX-ile järgnevatel aastatel eristasid Big Four kiiresti oma õigusvõrgustikud või uuesti, nii et see tundus. Iga-aastaneHiina seaduse% 26 Practice Awards on jurisdiktsiooni kõige prestii juriidiline auhinnatseremoonia, mis kiidab Hiina eliit.

Tõepoolest, üha muutes end välja nagu Big Four kuidas nad määratlevad ja osutavad õigusteenuseid, suured advokaadibürood võivad tegelikult kiirendada maailma, kus need globaalsed hiiglased ei pea enam varjata oma ambitsioone reguleerivate asutuste ja avaliku. Seega ei maininud Deloitte, KPMG ja EY globaalsed veebisaidid riike, kus nende kohalikud ettevõtted osutasid klientidele õigusteenuseid. Oluliselt on kaks kolmest EY ja KPMG-st nüüd antud ABS-litsents multidistsiplinaarseks professionaalseks teenindusfirmaks, mille alusel neil on nüüd õigus pakkuda klientidele seaduslikke ja mitteõiguslikke teenuseid. Sellekasvu kaasnev oli kooskõlastatud avalike suhete kampaania kujutada iga Big Five õigusvõrgustike lihtsalt üks top firma ainult suurem.

Peale selle väitis Big Four enamuses (ja kui tegemist on EY, valdav enamus) nendest jurisdiktsioonidest, et nad pakuvad laia valikut õigusteenuseid, mis lähevad kaugemale nende tavapärastest maksuõigusteadmistest, et lahendada rahvusvaheliste ettevõtete kasvav vajadus multidistsiplinaarsete äri lahendusi üle globaalse võrgustiku. Kuigi suured neli on olnud kiire esindada oma uusi juriidilisi pakkumisi oma ärimudeli lahutamatu osana klientidele, on nad olnud vähem tulemas selle tegemisel välismaailmale kergesti nähtavaks. .