Milliseid õigusteenuseid saab maksudest maha arvata?

Üldiselt saab maha arvata teie ettevõttega seotud juriidilised tasud, sealhulgas üürimaksed. See kehtib ka siis, kui te ei võitnud kohtuasja, mille kohtukulud tekkisid. Kas teie ettevõte võib oma maksudest maha arvata kohtukulud? Üldine tarkus on see, et äri juriidilised tasud on maksu maha arvata. Niikaua kui tasu on ettevõtte käigus nii tavaline kui ka vajalik, saate selle maha arvata.

Ei, sellisel juhul ei saa te advokaaditasusid maha arvata. Abielulahutuse eest makstavad tasud loetakse isiklikeks kuludeks. Te saate maha arvata ainult oma tööga seotud või selle hoidmisega seotud juriidilised tasud. Siiski võib teil olla õigus maha arvata alimentide saamise või vara omandamisega seotud advokaaditasud.

Need tasud võivad olla mahaarvatavad, kuna need suurendavad maksumaksja maksustatavat tulu. Te ei saa maha arvata nõustamise, kohtuvaidluste või isikliku nõustamise tasusid. Teie advokaat võib ka selgitada, miks teatud juriidilised või advokaaditasud ei pruugi olla õigus maksusoodustust. Teisest küljest, kui juriidilist tasu makstakse seoses ettevõtluse eesmärgil osutatud teenustega, näiteks lepinguga, loetakse need äritegevuse kuludeks ja seega maksudest täielikult maha arvata.

Üldiselt ei ole isiklikud juriidilised küsimused, näiteks abielulahutuse või lahuselu advokaaditasud, maksumahaarvamisi saama. Näiteks kui üksikisikud esitavad pankroti üksikute kontode tõttu, on neil lubatud maha arvata osa õigustasudest, mis maksti advokaadile, et neid pankrotimenetluses esindada. Nagu näete, on kohtukulude maksude mahaarvamise kõlblikkuse kindlaksmääramine keeruline ja isegi kui see on lubatud, ei pruugi mahaarvamine anda mingit maksusoodustust. Põhimõtteliselt, kui maksate makse või maksustatava tulu seotud juriidilisi tasusid, võite need oma maksudest maha arvata.

Need reitingud näitavad advokaadid, kes on laialdaselt kooskõlas oma eetikastandardite ja teadmisi õiguse oma konkreetse praktika valdkonnas. Kui teil on vaja läbi viidud või uuritud auditit, võite maha arvata esindamisega seotud juriidilised tasud. Lisaks, kui on muid õiguslikke küsimusi, mis on seotud teie maksudega, saab teie advokaat ka nende küsimustega aidata. Tema rolliks on legaalsete artiklite kirjutamine LegalMatch veebilehel asuvale Law Library sektsioonile.

On mitmeid nõudeid, mis peavad olema täidetud selleks, et maksumaksja saaks maha arvata juriidilised või muud kutsealased tasud ettevõtluskuludena või tulude kulude tootmiseks. Rikkumisest teataja juhtudel kaasneb aruandlus keegi IRS, kes on petmine oma maksud või toime teatud muid õiguslikke rikkumisi. Käesoleval saidil esitatud teave ei ole juriidiline nõustamine ega kujuta endast advokaadi-kliendi esindatust ega loo advokaadi-kliendisuhet või privileegi LegalMatch ja saidi kasutaja vahel.